Aktualności

CZARNKOWSKO-TRZCIANECKIE POMNIKI PRZYRODY

Startujemy!

Aktual 1

Witamy na stronie poświęconej czarnkowsko-trzcianeckim pomnikom przyrody, która jest jednym z kilku elementów operacji “Inwentaryzacja pomników przyrody wraz z kampanią promocyjną lokalnego dziedzictwa przyrodniczego”. Zadanie jest realizowane na obszarze powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego (z wyjątkiem miasta Czarnków), w województwie wielkopolskim, dzięki wsparciu Unii Europejskiej w ramach działania “Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Zachęcamy do odwiedzenia działu “Baza pomników przyrody”, w której znaleźć można opisy około 170 obiektów zinwentaryzowanych w sierpniu 2013 r. na obszarze realizacji projektu. Baza cały czas jest udoskonalana. Jej atutem jest duża ilość zdjęć. Lokalizacja każdego pomnika jest opisana i oznaczona na mapie. Dużym ułatwieniem dla mieszkańców i turystów jest również udostępnienie współrzędnych geograficznych opisywanych obiektów.

Już wkrótce swoje działania rozpocznie terenowa grupa wolontariuszy, która będzie wyszukiwać obiekty, które warto objąć ochroną pomnikową. Przygotowana będzie wystawa edukacyjna, a w szkołach przeprowadzone zostaną zajęcia poświęcone pomnikom przyrody. To tylko niektóre elementy operacji – o wszystkich będziemy szczegółowo i na bieżąco informować na naszej stronie.