Aktualności

CZARNKOWSKO-TRZCIANECKIE POMNIKI PRZYRODY

Czekamy na propozycje drzew, które warto objąć ochroną

Tgw 2014

Za nami już trzy z czterech wyjazdów terenowej grupy wolontariuszy. Zadaniem grupy jest wyszukiwanie drzew, które w przyszłości mogą stać się pomnikami przyrody. Dziękujemy wszystkim, którzy przysłali do nas propozycje takich obiektów i czekamy na kolejne!

Dotychczas otrzymaliśmy kilka bardzo ciekawych informacji. Odwiedziliśmy je wszystkie i wykonaliśmy pomiary. W styczniu kontynuowaliśmy prace. Tym razem byliśmy m.in. w okolicach Łomnicy i Kuźnicy Czarnkowskiej. Dotarliśmy do okazałych dębów, świerków czy wiązów. Ostatni zaplanowany w ramach projektu wyjazd odbędzie się w połowie lutego, stąd ponownie prosimy mieszkańców obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju (powiat czarnkowsko-trzcianecki, z wyjątkiem miasta Czarnków) o zgłaszanie nam propozycji drzew zasługujących na miano pomników przyrody. Odwiedzimy je podczas ostatniego terenowego wyjazdu. Obecnie mamy już spisanych  kilkanaście okazałych drzew. Które z nich warto objąć  ochroną – o tym zadecydujemy na początku marca podczas podsumowania prac terenowych.

Poniżej zamieszczamy formularz, który umożliwia szybki kontakt z nami i przesłanie swoich propozycji. Zachęcamy też do pisania na adres: kontakt@pomniki-przyrody.info.